נדל"ן פרטי ומסחרי

נדל"ן (נכסי דלא ניידי) הוא תחום בסיסי ביותר במשפטים, אשר כמעט כל אדם בא איתו במפגש בשלב זה או אחר בחייו. מעבר לכך, נדל"ן מהווה מזה מאות שנים את אחד ממקורות ההשקעה הבטוחים ביותר, להשקעה סולידית שמשתבחת עם השנים. בין אם זה נדל"ן בארץ, נדל"ן בערים המבוקשות (תל אביב, ירושלים, חיפה, באר שבע), עסקאות בתיווך עם מתווך נדל"ן או נכסים להשבחה בחו"ל הפופולריים בשנים האחרונות- עסקאות נדל"ן הן מסובכות ודורשות תשומת לב מירבית לפרטים. מסיבות אלו, יש צורך בליווי משפטי צמוד בעסקאות הכרוכות בנדל"ן, הן בפן האישי של שכירות, קנייה, מכירה או השקעה, והן בפן המסחרי עבור גופים גדולים יותר. 

 

איך נוכל לעזור לך בקניית הנדל"ן?

 

עסקאות נדל"ן הן עסקאות חשובות ויקרות במיוחד, שמערבות לא מעט גורמים עם אינטרסים שונים והמון בירוקרטיה. בקניית נדל"ן, כל טעות קטנה יכולה להיות בעלת השלכות גדולות מאוד. משרדנו ידאג לכך שלא תפספסו פרטים ושלבים חשובים בעסקה, וילווה אתכם החל משלבי הבירורים והמשא ומתן, דרך בדיקת טאבו, בדיקות תכנוניות, היתרים, זכויות קנייניות, מיסים על הרכישה, ניסוח חוזים, הסכם מכר וזכרון דברים, התנהלות מול הבנק ורישום הזכויות על שמכם בלשכת רישום המקרקעין. 

 

משרד ביליצקי מתמחה בתחומי המקרקעין השונים: החל מביצוע עסקאות טאבו, קניית דירות יד שנייה ושטחים, רכישה מקבלן, שכירויות, נדלן מסחרי לחברות שונות והתנהלות שוטפת אל מול רשות מקרקעי ישראל (רמ"י). אנחנו נוודא שהחוזה עובד לטובתכם ככל הניתן, וניידע אתכם בכל הפעולות שיש לנקוט בתהליך העדין הכרוך בעסקאות נדל"ן. כך או כך, אל תכנסו לתחום לפני שיש לכם משרד עו"ד מאחוריכם. 

 

תחום הנדל"ן בישראל מעוצב לפי דיני מקרקעין, ובהם מספר חוקים משמעותיים: חוק התכנון והבנייה (תשכ"ה 1965) הנוגע למוסדות התכנון בישראל, חוק המקרקעין (תשכ"ט 1969) המסדיר את ענייני המשפט האזרחי בהקשר הזה, חוק הגנת הדייק (תשל"ב 1972) לזכויות וחובות בעלי נכסים ודיירים, וחוק מכר דירות (תשל"ה1974) המקנה זכויות לרוכשי דירות. לחוקים אלו הצטרפו תיקונים רבים במרוצת השנים, וכן נושאים נוספים הנוגעים בעסקי הנדל"ן כגון מיסוי, היתרים, רישוי וכו'. 

 

גם אצלכם רוצים לעשות תמ"א? 

המושג "תמ"א 38" הפך מוכר בשנים האחרונות מאז שהפרוייקט אושר בשנת 2005 וצבר תאוצה בארץ.
משמעות השם היא "תכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה", ואלו תקנות אשר נועדו להתכונן מבעוד מועד למקרה של רעידת אדמה. מטרת הפרוייקט היא להעניק תמריץ כלכלי לחיזוק מבנים שאינם עומדים בתקן הישראלי, על ידי הענקת זכויות בנייה מוגדלות וקיצור ההליכים הבירוקרטיים לקבלת היתר בנייה. 

 

התמ"א מאפשרת הטבות ושדרוגים רבים לבניין כגון שיפוץ חזית המבנה וחיזוקו, הוספת דירות וקומות חדשות, ממ"דים, מעלית, חניון ועוד. שיפוץ תמ"א הוא אמנם כאב ראש לא קטן עבור הדיירים והשכנים, אולם בטווח הארוך הוא מעלה את ערך הנדל"ן. כדי להתקדם עם התהליך, יש צורך בערבויות, בטחונות, ביטוח וחוזה מסודר הקובע את נציגות הדיירים, הפרות, זמני ביצוע וחריגות. בדרך כלל, יזמת תמ"א מקבלת אישור מהיר אלא אם כן יש טעמים מיוחדים להתנגדות, וביניהם- התנגדות של הדיירים. דברים אלו מחייבים סיוע ממוקד של עו"ד הבקיא בתחום המקרקעין, כדי שלא תיתקלו במצב קשה שמערער את הבטחון שלכם בבית. משרד ביליצקי ישמח לעמוד לרשותכם בכל הקשור לעסקאות נדל"ן פרטיות ומסחריות. 

נהניתם?! שתפו...

שתפו בווצטאפ
שתפו בפייסבוק
שתפו באימייל
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

השארת תגובה

יש לך שאלה? צריך ייעוץ? קליק ונתקשר.

מאמרים נוספים

עקבו אחרינו בפייסבוק

יש לך שאלה? צריך ייעוץ? קליק ונתקשר.

מאמרים נוספים

עקבו אחרינו בפייסבוק

WhatsApp chat
דילוג לתוכן